PSZCZEW

Fabryka drewnianej galanterii ogrodowej

Zakład produkcyjny Werth-Holz posadowiony jest na terenie o powierzchni 10,6 ha. Posiadamy hale produkcyjne o powierzchni ponad 6.000 m2, zespoły suszarni do drewna o łącznej powierzchni ponad 300 m2 oraz autoklawy ciśnieniowe do impregnacji drewna w różnych kolorach. W lakierni co roku malowanych jest kilkaset tysięcy sztuk płotów drewnianych.

Nasze Centrum logistyczne to ponad 10.000 m2 łącznej powierzchni magazynowej, gdzie pod dachem składowane są wyprodukowane wyroby i bezpośrednio stąd wysyłane są do odbiorców w kraju i Europie.

Rozwinięta infrastruktura pozwala zapewnić naszym produktom najwyższą jakość na każdym etapie procesu produkcji (od momentu wjazdu surowca na teren zakładu, poprzez proces jego obróbki i składowania, aż do momentu wyjazdu gotowego wyrobu do naszych klientów w wielu częściach Europy).

Ponadto Werth-Holz posiada własny dział technologiczny, gdzie powstają nowe pomysły i projektowane są produkty zgodnie ze zmieniającymi się potrzebami Klientów.

Nasz asortyment to ok. 1000 wyrobów galanterii ogrodowej z drewna sosnowego i świerkowego sprzedawanych na rynku polskim i w kilkunastu krajach Europy.

ŚWIDWOWIEC

Tartak

Tartak zajmuje powierzchnię około 5 ha. Zakład ten charakteryzuje się wysoką wydajnością przetarcia surowca okrągłego. Dzięki inwestycji w nową linię tartaczną wzrosły moce produkcyjne tartaku, który jest w stanie przerabiać obecnie ok. 40.000 m3 drewna rocznie pozyskanego z Lasów Państwowych. Odpady tartaczne wykorzystywane są do produkcji energii. Spółka posiada certyfikat FSC 100% i dba o zrównoważony rozwój w zakresie pozyskania drewna do produkcji.

KUNOWICE

Fabryka prefabrykowanych domów na szkielecie drewnianym EnoviaHaus

EnoviaHaus od wielu lat z powodzeniem projektuje i buduje energooszczędne domy oparte na naturalnym materiale jakim jest drewno. Jest to budownictwo ekologiczne, które pozwala skutecznie ograniczyć emisję gazów cieplarnianych, optymalizuje zużycie materiałów i powstawanie odpadów. Ponadto jest zdrowe dla użytkowników i daje duże oszczędności podczas wieloletniej eksploatacji.

Ponad 20-letnie doświadczenie w produkcji i montażu domów prefabrykowanych na szkielecie drewnianym zdobyliśmy realizując zlecenia na bardzo wymagającym rynku niemieckim.

Nasza filozofia zakłada, że domy EnoviaHaus powstające w naszej fabryce spełniają najwyższe normy jakości, a ich produkcja odbywa się przy wykorzystaniu sprawdzonych materiałów renomowanych dostawców i producentów. Jesteśmy członkiem Niemieckiego Stowarzyszenia Jakości Budownictwa Prefabrykowanego („GDF” e.V.), które regularnie kontroluje nasze procesy produkcyjne i potwierdza wysoką jakość naszych domów. Dowodem na to jest przyznany nam znak jakości RAL dla produkcji domów prefabrykowanych na szkielecie drewnianym, wydany przez Niemiecki Instytut Zapewnienia Jakości i Oznakowania.