Close

Raport bieżący 4/2011 – Zawarcie znaczącej umowy

Wróć do listy
11.03.2011

Raport bieżący 4/2011 z dnia 11 marca 2011r.

Temat: Zawarcie znaczącej umowy

Podstawa prawna:
§ 3 ust. 2 pkt 2 Załącznika Nr 3 do Regulaminu Alternatywnego Systemu Obrotu „Informacje bieżące i okresowe przekazywane w alternatywnym systemie obrotu na rynku NewConnect”

Treść Raportu:
Zarząd Werth-Holz S.A. informuje, iż w dniu 10 marca 2011 roku Spółka zawarła umowę sprzedaży towarów ze spółką Kingfisher Sourcing Eastern Europe działającą w imieniu i na rzecz spółek z grupy Kingfisher jako ich agent zakupowy. Warunki współpracy nie odbiegają od warunków powszechnie stosowanych w tego typu umowach. W roku 2011 zamówienia realizowane przez Werth-Holz S.A. ograniczone będą terytorialnie do jednego kraju i do jednego asortymentu produktowego, a dostawy będą się odbywały do jednej z sieci handlowych grupy Kingfisher. Mimo powyższych ograniczeń związanych z początkiem współpracy szacowana wartość zamówień w roku 2011 to 500.000 Euro.

Kingfisher jest największą europejską grupą sprzedażową skupiającą sklepy DIY (do-it-yourself) oferujące produkty wyposażenia domowego, o rocznych obrotach rzędu 10mld funtów brytyjskich. Do grupy Kingfisher należą takie sieci jak Castorama, B&Q, Brico Depot, Hornbach, czy Screwfix, obecne w większości krajów europejskich, oraz między innymi także w Chinach, Turcji, czy Rosji. Rozpoczęcie współpracy z grupą Kingfisher otwiera drogę do systematycznego zwiększania dostaw do sklepów z tej grupy w kolejnych sezonach, a także stwarza możliwość pozyskania nowych klientów, na nowych perspektywicznych rynkach.

 

Data Imię i Nazwisko Stanowisko/Funkcja Podpis
11.03.2011 Jarosław Gniadek Członek Zarządu
11.03.2011 Andreas Madej Członek Zarządu